ΑΟ Καρυάς – ΠΑΣ Μεγανησίου 2 – 1

Α.Ο. ΚΑΡΥΑΣ -ΠΑΣ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ 2-1

Με ήττα 2-1 απο τον Α.Ο ΚΑΡΥΑΣ ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο ΠΑΣ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ που παρόλο το αρνητικό αποτέλεσμα οι άνθρωποι του ΠΑΣ έμειναν απόλυτα ευχαριστημένοι από το παιχνίδι της ομάδας .
Οι 11 που ξεκίνησαν τον αγώνα αλλά και οι αναπληρωματικοί έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό
αλλά στο ποδόσφαιρο δεν αρκεί να είσαι καλός για να πάρεις την νίκη η έστω έναν βαθμό της ισοπαλίας , που στέρησε από τον ΠΑΣ η διαιτησία .Ένας ΠΑΣ ανώτερος από τον αντίπαλο του στο πρώτο ημίχρονο με κλασικές ευκαιρίες δυο δοκάρια και σωστή αμυντική λειτουργία
έδειχνε ότι αργά η γρήγορα θα καταφέρει ένα γκολ που θα τον έβαζε μπροστά στο σκορ.
Το γκολ τελικά πέτυχε η ομάδα της ΚΑΡΥΑΣ με ένα πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου που δεν θα έδινε ούτε ο συμπαθής πρόεδρος της ΚΑΡΥΑΣ .
Αμέσως μετά την εκτέλεση του πέναλτι ο διαιτητής σφύριξε την λήξη του ημιχρόνου.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την ομάδα της ΚΑΡΥΑΣ να πατάει καλύτερα στα πρώτα 10 λεπτά και δημιούργησε ευκαιρίες να πετύχει ένα δεύτερο γκολ που κατάφερε στο 56 με δυνατό πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.
Ο ΠΑΣ παρόλο το 2-0 στην πλάτη του έψαχνε να βρει τρόπο να δημιουργήσει ευκαιρίες και δεν παράτησε τον αγώνα από τόσο νωρίς .
Μια από τις καλές επιθέσεις στο 76 ήταν και η στιγμή που η άνθρωποι του ΠΑΣ ακόμα φωνάζουν για το μη καταλογισμό πέναλτι στην καθαρή ανατροπή μέσα στην περιοχή του Νίκου Ζαβιτσάνου.
Στο 85 λεπτό μετά από κόρνερ ο Μιχάλης Κοντογιώργης άνοιξε τον λογαριασμό με γκολ για τον ΠΑΣ για την φετινή χρονιά που με κεφαλιά έκανε το 2-1 .
Από εκεί και μετά ο χρόνος πέρασε με καθυστερήσεις από την ομάδα της ΚΑΡΥΑΣ και δεν έγινε κάτι το αξιόλογο .
φασεις του αγώνα

12′ κεφαλιά του Μπλέντι Ράμα αποκρούει στην δεξια γωνία του ο τερματοφύλακας της ΚΑΡΥΑΣ
15′ διπλή ευκαιρία για την ΚΑΡΥΑ που απέκρουσε ο πολύ καλός τερματοφύλακας του ΠΑΣ Γιάννης Σολδάτος
28′ δοκάρι για τον ΠΑΣ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ σε σουτ του Νίκου Ζαβιτσάνου έξω από την μεγάλη περιοχή .
35′ δοκάρι για τον ΠΑΣ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ από απευθείας χτύπημα φάουλ του Γιάννη Η Πολίτη
48′ γκολ για την ΚΑΡΥΑ από χτύπημα πέναλτι .
50′ ευκαιρία για την ΚΑΡΥΑ
54′ γκολ για την ΚΑΡΥΑ
60′ καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ απο δυνατό σουτ του Ζαβιτσάνου
76′ μη καταλογισμός πέναλτι υπέρ του ΠΑΣ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ
85′ γκολ για τον ΠΑΣ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ